Характеристики
  Тип продукції
  Каталог товарів
  Вогнетривка цегла
  Тип цегли:
  Вогнетривка кераміка
  Виробник
  ВКО
  Країна виробника
  Україна

  Шамотна цеглина. Склад, особливості, застосування

  Ми говоритимемо про шамотну вогнетривку цеглу. Шамот, або обпалена глина, складають 70% його маси, інші 30% це порошок з коксу і графіту, також додається кварц. Головна мета шамотної цеглини - це витримувати високі температури, і, найголовніше, швидкі перепади температур. Вогнетривка цегла може бути різних видів, що пов'язано з особливостями його застосування. Чим більше оксидів алюмінію в його складі, тим він стійкіший до дії хімічних речовин, перепадів температур, але це впливає на пористість і знижує міцність цеглини.

  Для маркування основних видів цеглини використовують абревіатуру ША і ШБ, цегла ША вогнетривкіші, максимальна вогнетривкість їх складає 1450 (1750) градусів за Цельсієм, ШБ - 1300 (1600) градусів. Форма і розмір визначає їх порядковий номер від 1 до 109.

  Маса вогнетривкої цеглини менша, ніж у звичайної керамічнї, що полегшує і перевезення, і укладання. В той же час, є різні види шамота, залежно від розмірів, які варіюють від 230х114х65 до 460х230х75.

  Вогнетривка цегла володіє здатністю довго зберігати тепло, її активно застосовують для спорудження камінів і печей, мангалів, димарів, котлів. Для того, щоб викласти різні види печей, потрібний набір декількох форм. Відповідно, він буває звичайний прямий, ребровою і торцевою клиновою, трапецеїдальний, підвісний. Це дозволяє створювати округлі форми, робити декоративні вставки.

  Є у вогнетривкої цегли і недоліки: він гігроскопічний, тобто вбирає вологу, у зв'язку з цим, його не можнавикористати в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як лазні. Також, із-за підвищеної щільності шамотну цеглу дуже важко розрізати - ножівкою можна і ненамагатися

  Коментувати

  Код мови коментаря.

  Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.